Meble biurowe kiedyś a dziś

Meble jako nieodłączny atrybut pomieszczenia również przeżyły swego rodzaju dizajnerską rewolucję. Modernizm sprawił, że doceniona została prostota formy która zastąpiła bogate zdobienia. Innowacyjność produktów miała szersze podłoże – ważna była ekonomia, aby zaoszczędzić miejsce i zwiększyć sprzedaż na eksport wytwarzano meble składane.

Istotną rolę odegrały nowe metody produkcji i materiały – dzięki pojawieniu się syntetycznych substancji klejących, możliwe stało się tworzenie wyrobów ze sklejki o niezwykłych kształtach. Użycie polipropylenu pozwoliło na masową produkcję tanich, lekkich krzeseł. Dzięki takim przemianom doszliśmy do dziś, kiedy to dostępne są meble nie tylko piękne, ale i funkcjonalne – ergonomiczne fotele obrotowe, które są w stanie spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających. Dzisiaj w produkcji mebli nie zapomina się również o kwestii zdrowotnej, dlatego ergonomia ma tak duże znaczenie.

Nowa konsumpcyjna kultura stawiała meblom różne wymagania, ważna była estetyka oryginalność i funkcjonalność. Meble mogły temu sprostać dzięki dostępności nowych technologii. Ważny link – http://www.webmark.pl/biznes/dlaczego-ergonomia-pracy-jest-taka-wazna/

Fotel Ergomax Nefil X