Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela biurowego?

Aby długie siedzenie przed komputerem czy przy biurku nie owocowało częstym bólem pleców, a praca przebiegała w komfortowych warunkach, niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego fotela biurowego. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie fotela do biura?

Wysokość

Siedzisko fotela biurowego musi dać się podnieść w taki sposób, aby nogi pozostały zgięte w kolanach pod kątem prostym. Zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie krzesło uniemożliwia prawidłowe rozłożenie ciężaru wzdłuż kręgosłupa, a tym samym może sprawić, że po dłuższym siedzeniu przy biurku pojawi się ból.

Oparcie

Jednym z najważniejszych elementów jest oparcie. Fotele biurowe powinny być odpowiednio wyprofilowane, by dopasowywać się do kształtu kręgosłupa. Najlepiej, gdy dodatkowo mają ruchome podparcie lędźwiowe, które umożliwia przystosowanie krzesła do wzrostu użytkownika. Fotel biurowy z dobrym oparciem to taki, który umożliwia oparcie się w każdym momencie. Dobrze wybierać modele pozwalające na odchylanie się, co znacznie odciąży plecy w czasie przerwy. Polecane fotele biurowe do stałej pracy – https://www.ergo-fotel.pl/fotele-obrotowe-marki-ergomax-ergohuman.

Fotel biurowy Ergomax Enjoy - siatka